4 lekkere salades voor warme dagen
Als de temperatuur stijgt, pak dan een van deze verfrissend koude salades. Ze zijn perfect voor een hete zomerdag zoals vandaag!
Spek avocado salade
Ingrediënten
- 3/4 kop extra vierge olijfolie
- 1/4 kopje rode wijnazijn
- 4 theelepels suiker
- 2 teentjes knoflook, gehakt
- 1 theelepel zout
- 1 theelepel Dijon-mosterd
- 1 bos romaine, gehakt (ongeveer 12 kopjes)
- 3/4 gr spekreepjes, gekookt en verkruimeld
- 3 middelgrote tomaten, in stukjes
- 1 middelgrote rode ui, gehalveerd en in dunne plakjes gesneden
- 3 medium rijpe avocado's, geschild en in blokjes
- 2 eetlepels citroensap
- 1 kopje verkruimelde Gorgonzola of feta kaas
Bereiding
Doe de eerste 6 ingrediënten in een pot met een goed sluitend deksel; goed schudden tot het gemengd is. Koel tot je gaat serveren.
Meng in een grote kom: romaine, spek, tomaten en ui. Doe er de avocado’s bij en gooi er wat citroensap over. Voeg dit toe aan de salade. Bestrooi met kaas. Serveer met dressing, schud de pot om opnieuw te mengen indien nodig.
Pastasalade met kip en spinazie
Ingrediënten
- 800 gr ongekookte volkoren rotini
- 1/2 kop humus
- 3 eetlepels Italiaanse saladedressing
- 1/4 theelepel zout
- 1/8 theelepel peper
- 4 kopjes verse babyspinazie
- 1 kop in blokjes gesneden gekookte kipfilet
- 2 kopjes cherrytomaatjes, gehalveerd
- 1 blik gesneden rijpe olijven, uitgelekt
- 1/4 kop verkruimelde fetakaas
Bereiding
Kook de pasta volgens de aanwijzingen op de verpakking voor al dente. Giet af en spoel af met koud water. Combineer humus, saladedressing, zout en peper in een grote kom. Pasta toevoegen. Roer de spinazie, kip, tomaten en olijven erdoor. Bestrooi met feta. Serveer onmiddellijk.
Verrukkelijke Radijssalade
Ingrediënten
- 24 radijsjes, in vieren
- 1 theelepel zout
- 1 theelepel peper
- 6 groene uien, gesnipperd
- 1/2 kop dun gesneden venkelknol
- 6 verse basilicumblaadjes, in dunne plakjes gesneden
- 1/4 kop geknipte verse dille
- 1/4 kopje olijfolie
- 2 eetlepels champagneazijn
- 2 eetlepels honing
- 2 teentjes knoflook, gehakt
- 1/2 kop gehakte walnoten, geroosterd
Bereiding
Doe de radijsjes in een grote kom. Bestrooi met zout en peper. Voeg de uien, venkel, basilicum en dille toe. Klop in een kleine kom de olie, azijn, honing en knoflook. Giet over de salade en schep om. Dek af en zet minimaal 1 uur in de koelkast. Bestrooi vlak voor het serveren met walnoten.
Tropische Zoete Aardappelsalade
Ingrediënten
- 1,5 kg zoete aardappelen, geschild en in blokjes van 1/2-inch gesneden
- 1 middelgrote mango, geschild en in blokjes van 1/2-inch gesneden
- 1 middelgrote rode ui, in dunne plakjes gesneden
- Bak spray
- 2 eetlepels chilipoeder
- 1/4 theelepel zout
- 1/4 theelepel peper
- 1/2 kopje mayonaise
- 1/4 kopje gewone Griekse yoghurt
- Eetlepels ontdooid ananassapconcentraat
- Serranopepers, zonder zaadjes en fijngesneden, nerven verwijderd
- Dun gesneden serranopeper, optioneel
Bereiding
Verwarm de oven voor op 180°C. Plaats de zoete aardappelen, mango en ui in een enkele laag in 2 met folie beklede ovenschalen. Doe er wat bakspray over, bestrooi met chilipoeder, zout en peper. Bak en draai de groenten minstens twee keer om tot ze zacht zijn. Bak ze ongeveer 35-40 minuten. Laat het geheel afkoelen en doe het vervolgens in een grote serveerschaal.
Combineer mayonaise, yoghurt, ananassapconcentraat en serranopepers. Spatel de dressing door het aardappelmengsel. Dek het geheel af en koel het minimaal 1 uur. Serveer koud. Bestrooi met gesneden serrano.